Болезненият и неприятен цистит е остро възпаление на пикочния мехур, който се проявява с често уриниране, болка и парене при уриниране, неприятно чувство на постоянно пълен пикочен мехур и болка ниско долу в корема. Често лекарите ни препоръчват антибиотици или други вредни лекарства, които както на всички ни е известно, имат и своите странични ефекти.
Лечение на цистит с билки без вредни вещества и странични ефекти
За това ние обръщаме поглед към природата и към билките, за да потърсим по-ефикасни и безвредни начини за лечение на цистит. Народната медицина предлага някои възможности за лечение и профилактика на цистит, като преди да приложите конкретна билка или билкова смес е добре да се посъветвате с лекар, особено ако страдате от алергии.
Билкови смеси при цистит
Смесват се по 50 грама листа и цветове от изправниче, зайча стъпка, включително и корените, листа от медуница, листа от мечо грозде, царевична трева и пача трева. Към 3 супени лъжици от сместа се добавят по 1 супена лъжица счукани на ситно ленено и конопено семе. Така приготвената смес се запарва със 700 милилитра вряла вода. Оставя се да поври в продължение на до 20 минути на тих огън. След като изстине се прецежда. Пие се три пъти на ден по една чаша преди ядене.
Друга рецепта е с полски хвощ. Две пълни супени лъжици от билката се варят в един литър вода в продължение на 10 минути. Отварата престоява 20 минути и се прецежда. Билката се отделя и поставя в платнена торбичка докато е още гореща. Налага се ниско върху корема, докато излъчва топлина. Течността се приема по една чаша два – три пъти дневно.
Мента и градински чай също помагат при цистит. Смесва се равно количество – обикновено по 1 супена лъжица – от ментата и градинския чай. Залейте с вряла вода и оставете за 30 минути. От получения чай се пие през целия ден, поне три чаши.
Свързани статии:
При хеморагичен цистит непременно потърсете лекар
Как да опазим бъбреците си здрави
Честото уриниране при жените може да е признак за наличие на проблем
Автор: lechitel.net
Коментари