Използвайте почивните дни да се поглезите със SPA процедури. Топлата вода има несравнимо добро влияние за постигане на комфорт. Обяснението може да се търси във факта, че тялото се е оформило във водна среда. Тъй като живеем в много динамично време и често казваме, че нервите са ни "изпънати до скъсване", решението за много от нас е да си напълним домашната вана. Най-полезно обаче е взимането на душ, когато той е контрастен, т.е редуването за кратко на топло и хладко, а постепено може да си позволим и студено.
Как се правят контрастни душове
След като приключите с хигиенните грижи за косата, стъпалата, тялото, нагласете водата да е приятно топла. Отпуснете се и мислете за това как водата облива и гали тялото ви.
Увеличете след това топлата вода за 10-15 секунди.
После засилете студената вода на смесителя, така че да се получи хладка вода и останете под нея 10-15 секунди.
"Поиграйте" си с водата от душа по този начин най-малко 5 пъти. Постепенно ще постигнете издръжливост към все по-голям контраст в температурата.
Целта е да завършите с хладка вода.
Топлият душ е за отпускане, сгряване и релаксация. Когато се ползва приставка за масаж на душ-слушалката може да премахне сковаността, болките в мускулно-ставния апарат и невралгичните болки.
Хладният душ е идеален за укрепване на нервната система и работата на сърцето. Тонизира кръвоносните съдове и действа закаляващо, като стимулира имунната система.
Контрастните душове действат отлично срещу общата умора, лошото кръвообращение (разширени вени и студени крайници) и проблеми със съня. Препоръчват се и в борбата с целулита, за гладка и стегната кожа. Контрастните душова действат релаксиращо на нервната система и оказват балансиращ ефект върху ендокринните функции.
Свързани статии:
Как да победим пролетната умора
Как да облекчите уморените си крака
Как да се предотвратят болките във врата
Автор: ladyzone.bg
Коментари