Блог

Стаявани емоции разболяват мъжа

Стаявани емоции разболяват мъжа

Никой не ни учи как да сме добри родители. В желанието си да създадем успешни деца често прекаляваме с похвалите и това може да бъде опасно пишат в. 24 часа. С тези думи д-р Дора Пачова откри дискусията по темата на Седмицата на хомеопатията тази година “Да отгледаш мъж”. В лекции във Варна, София, Бургас, Пловдив и Велико Търново до 24 април лекари ще разясняват връзката между емоциите и здравословните проблеми на момчетата.

 

Едновременно с утвърждаването в професията днес майките решават и основните проблеми в семейството, което често ги превръща в по-неотстъпчивия от партньорите. А е важно родителите да си партнират относно възпитанието, като не се забравя, че мъжът трябва да бъде научен да обича, а жената до него - да го уважава. В много семейства така и не приемаме, а постоянно осъждаме недостатъците на другия. Така у момчето се формира чувството, че винаги ще бъде критикувано. Покровителската роля на майката се простира през целия му живот, но силните майки програмират зависимост и създават нерешителни мъже, обясни д-р Пачова, която е и председател на сдружението на лекарите хомеопати в България.

 

Според нея мъжът често боледува, защото очакваме от него да премине през всичко, без да се оплаче, да спотайва гняв и срам, страх, вина и всички моменти на неудовлетвореност. А тези потискани емоции отварят пътя на много проблеми, включително на сърдечносъдовите заболявания. Вече приемаме за нормално мъжете да имат високо кръвно. А много често, ако причината се открие навреме, кръвното може да се нормализира.

 

 

Още статии:

Възстановете зрението, зъбите и венците си с една проста хранителна добавка – рибено масло

Приложения на содата, за които може би не сте чували

20 неща, които ще променят живота ви, ако започнете да ги правите сега

 

 

В желанието си да предпазим подрастващото момче често инстинктивно го ограничаваме. А то има нужда да изрази своята емоция. Друга грешка според лекарката е да се повтаря на детето, че е най-най. Родителите го правят с убеждението, че така наследникът им ще стане по-уверен и ще успява в живота. Психологическият анализ през последните години обаче показва, че деца със свръхразвито его по-често се провалят, казва д-р Пачова.

 

Много поотраснали деца осъзнават, че не са били правилно възпитавани, и тръгват на война с родителите си. Но отсъствието на приемане и прошка в крайна сметка са вредни и може да доведат до заболяване. Силна подкрепа за здравето може да дадат хомеопатията и Шуслеровата терапия, твърди лекарката. Увереност й давал фактът, че благодарение на интегративния подход хомеопатът познава добре пациента си и може да му помогне във всички етапи от живота му.

 

Забележка: Този материал не е медицинска литература и не замества консултациите със специалист. Журналистическият текст има за цел да провокира въпроси от здравно естество и препоръчва да се обръщате винаги към медицинско лице за съвет!
снимка
снимка: Nathan Envy
Предишна статия
Микровълновата печка – компромис със здравето или удобство?

Микровълновата печка – компромис със здравето или удобство?

Следваща статия
Каква е ролята на биолога за успеха на една ин витро процедура?

Каква е ролята на биолога за успеха на една ин витро процедура?

Какво е мнението ви за тази статия?

Хубава статия Не ми харесва  

Вашата оценка ще подобри качеството на нашите статии!

Сподели в Facebook
Сподели в Twitter

Коментари

Последни статии

Регистрирайте се и ще можете:
  • – да намерите добър лекар специално за вас
  • – видите кои лекари препоръчват приятелите и роднините ви
  • – помогнете на близките си като оцените лекар