Лауринската киселина, съдържаща се в кокосово масло, намалява 93% от раковите клетки на дебелото черво и то само за 48 часа лечение, показват последните научни изследвания, информира БГНЕС.
Кокосовото масло едновременно унищожава раковите клетки и намалява нивото на глутатион, необходим на раковите клетки да се защитават от външни радикали.
Лечебните свойства на кокоса отдавна са известни. Той помага при борбата с вирусите, бактериите, гъбичките и паразитите, но е полезен и за подобряване на работата на храносмилателната система и черния дроб. Кокосът подхранва кожата и заздравява раните.
Още полезна информация за кокосовото масло
Кокосовият орех намира приложение в хранително-вкусовата (кокосова вода или кокосови стърготини) и в козметичната промишленост.
Кокосовото масло често се употребява като мастна киселина при производството на сапун.Кокосовото заедно с други натурални масла като маслиновото или палмовото са най-благоприятните върху тялото масла , използвани за направата на сапун. От кокос се прави също и кокосово мляко. То се произвежда от ситно настърганата бяла ядка на ореха. Тя се накисва с хладка вода за 10-на минути, след което се изстисква с ръка през ситен гевгир. Остатъкът се кисне още веднъж и полученото второ кокосово мляко се използва за разреждане на първото - ако е необходимо. За един литър "първо" кокосово мляко са нужни 3-4 по-големи ореха.
Свързани статии:
Защо наричат кокоса – дървото на живота и с какво е полезен за здравето?
Удивителните здравословни качества на кокосовото масло
Автор: zdravnitza.com
Коментари