Щитовидната жлеза е жлеза с форма на пеперуда, която седи в основата на шията. Това е господарят на организма. Тя се грижи за това как тялото използва енергия, прави протеини и осъществава контрол за чувствителността на тялото към другите хормони.
Няма никакво съмнение, че ние живеем в една токсична среда. Нарушена детоксикация може да доведе до развитието и прогресирането на автоимунната система. Щитовидната жлеза е особено податлива на отрицателното въздействие на токсиите на околната среда.
7 опасни токсини, които вредят на щитовидната жлеза
Опасности от токсините за щитовидната жлеза
Токсините са налични в нашата околна среда и е много трудно да се премахнат. Чрез лимитиране на излагане на токсични съединения, можем да намалим и много щитовидни проблеми. Допълване с йод е начин за защита на щитовидната жлеза от токсични съединения.
Фталати
Фталатите са опасни химикали, които може да предизвикат смърт на клетките в тестисите и да намалят броя на сперматозоидите. Изследванията също показват, че излагане на фталати има връзка с диабет, проблеми с щитовидната жлеза и затлъстяване.
Антибактериални продукти
Триклозан е пример за антибактериално вещество, намиращо се в много лосиони, сапуни и пасти за зъби. Изследване показва, че той е дисруптор на хормони, които потискат правилното функциониране на щитовидната жлеза и нейните хормони.
BPA
Бисфенол А (BPA) се намира в пластмаси и хранителни консерви, включително бебешка формула – той променя основната функция на хормоните на щитовидната жлеза в мозъка, което потенциално води до ADHD.
Пестициди
Проучванията предупреждават, че 60 процента от пестицидите се отразяват негативно върху щитовидната жлеза. Те също са свързани с невъзможността да отслабнете.
Соя
Установено е, че ГМО храните инхибират използването на йод, който е така необходим за щитовидната жлеза. Може също да променят функцията на щитовидната жлеза, чрез намеса в способността на организма да използва йод, а резултатът е по-малко йод, който не е в състояние да помогне за създаване на хормоните на щитовидната жлеза.
Диоксини
И за двете – полихлорирани биденили (ПХБ) и диоксини, се знае, че имат отрицателен ефект върху ендокринната система. Диоксин е основният токсичен компонент на Агент Ориндж (хербицид). Много пациенти, които са служили във Виетнам, свързват сегашните си проблеми с щитовидната жлеза с Агент Ориндж.
Тежки метали
Алуминий, олово и живак може да инициират промени, които причиняват болестта на Грейв и болестта на Хашимото, както и други автоимунни заболявания, засягащи щитовидната жлеза.
Питие, което естествено лекува щитовидната жлеза
РЕЦЕПТА:
- 1 чаша неподсладен сок от червена боровинка 100%
- 7 чаши пречистена вода
- 1/2 ч.л. канела
- 1/4 ч.л. джинджифил смлян
- 1/4 ч.л. смляно индийско орехче
- 3/4 прясно изцеден портокалов сок (прибл. 3 портокала)
- 1/4 чаша прясно изцеден лимонов сок (прибл. 1-2 лимони)
Приготвяне:
Във вряща вода добавете сока от червена боровинка и намалете котлона. Добавете канела, джинджифил, индийско орехче и разбъркайте. Оставете да къкри за 20 минути, оставете да изстине до стайна температура.
Разбърква се добре и се добавят соковете от лимон и портокал. Добавете лед и се наслаждавайте!
Свързани статии:
Щитовидната жлеза – диригент на метаболизма
2 чудотворни напитки за щитовидната жлеза
Източник: Био Поглед
Коментари