Всички статии / потене
Възможни са временни синини и следи от убожданията, но те ще изчезнат след няколко дни
На читателския въпрос отговаря доц. д-р Олга Григорова, Александровска УМБАЛ, Клиника по нервни болести
Потенето… обикновено го свързваме с неприятна миризма, физическо натоварване или непоносима жега. Е, жегите вече са факт (сега остава само и да спре да вали), така че щем не щем предстои сезон на активно потене. Възможно ли е обаче тази неприятна за повечето хора функция на организма да ни помага по някакъв начин? И изобщо:
Лятото е време да подновим запасите от витамин D, който е от решаващо значение за костите, кожата и психическото ни здраве. Над 76% от българите имат недостиг на витамин D, според национално представително проучване на Българското дружество по ендокринология.
Човешкото тяло е очарователно превозно средство за пътуване през живота. Сложна машина, за която е редно да полагаме грижи. Знаете ли, например, че площта на повърхността на белите дробове се равнява на тенис корт?! Друг факт - необходими са 17 мускули, за да се усмихнете и 43 да се мръщите.
Патладжаните и недобре узрелите плодове могат да са опасни за бъбреците
Със затоплянето на времето на дневен ред идва въпросът с потенето и миризмата, която е свързана с него. Като цяло телесната миризма е причинена от нормалното присъствие на бактерии върху кожата ни, които преработват захарите и белтъците от нашата пот. Но проучванията показват, че някои от любимите ни храни може да са виновни за миризмата.
Постоянно съветваме да се упражнявате физически за добро здраве. Но възможно ли е да се „убивате” във фитнеса и все пак да не виждате резултати? Може да следвате грешни съвети, което не е толкова трудно при наличието на безброй източници на информация в днешно време.