Пресният лук може да задържи настинката на разстояние, витамин С и цинкът са особено важни през този сезон. Чрез малки промени в хранителния си режим можете да се предпазите от заболяванията на зимата.
И така - ако искате да се предпазите от простуда, не се колебайте да прибегнете към изпитаните бабешки съвети: колкото може повече витамин С, т.е. максимум цитрусови плодове. Превантивната роля на витамин С наистина е много важна.
Към това обаче трябва да се добави, че в един лимон, например, има много по-малко витамин С, отколкото в една глава лук. Лукът съдържа 11 пъти по-голямо количество витамин С от лимона. А прясното киви - 100 пъти повече.
Хапвайте пресен лук всеки ден
Разбира се - в аптеката е пълно с качествени витамини, изготвени на основата на естествени продукти. Оптималната доза е 2 до 3 грама витамин С на ден, препоръчват експертите. Става дума за период от около 4 седмици, при положение, че не възникват стомашни проблеми. В сравнение с подобни хранителни добавки пресният лук, например, има едно решаващо предимство:
В лука се съдържат вещества, които умъртвяват бактериите и вирусите. Те обаче се проявява само, ако лукът е пресен. Така че не може да се разчита на него, след като лукът е нарязан и се консумира едва 20-ина минути по-късно, тогава не помага, вече няма това антибиотично въздействие.
Цинкът е от голямо значение
Хапвайте различни плодове! Правилото за пет дози плодове или зеленчуци на ден важи и когато става дума за предпазване от настинка. Твърде често пациентите с дефицит на цинк са по-податливи на настинки.
Храните с относително високо съдържание на цинк са например телешкото месо, овесените ядки или пшеничните кълнове.
Свързани статии:
Мед и джинджифил срещу вирусите
Черните храни спасяват бъбреците
Автор: zdravnitza.com
Коментари